Vítejte v kurzu strojopisu!

Ještě stále klepete do klávesnice dvěma prsty? Potřebujete se dívat na klávesnici před každým stiskem klávesy?
Kurz strojopisu je bezplatný, uživatelský přívětivý web určený pro pomoc s učením, cvičením a zlepšováním své rychlosti a přesnosti psaní na klávesnici.
Se znalostí strojopisu už nebudete muset dívat na klávesnici a hledat písmena, která chete napsat a zároveň budete psát mnohem rychleji!
Strojopis je metoda založená na využívání svalové paměti namísto zraku. Takovýmto způsobem je možné zadávat text podstatně rychleji a to zvláště v případě, kdy je třeba přepisovat text z papíru.
Psaní se správným prstokladem značně zvýší produkivitu práce s počítačem, zrychlí zadávání textu a tam kde je to možné, sníží únavu a poškození očí.
Kurz strojopisu zahrnuje 15 lekcí, test rychlosti a hry, které Vám umožní učit se psát na klávesnici krok za krokem, monitorovat svůj postup a pobavit se!

Rozložení klávesnice

US English UK English US Dvorak Programmer Dvorak US Colemak US Workman Español Latino हिन्दी देवनागरी इन्स्क्रिप्ट العربية मराठी বাংলা ইনস্ক্রিপ্ট কিবোর্ড প্রভাত কিবোর্ড ইউনিজয় কিবোর্ড মুনির কিবোর্ড জাতীয় কীবোর্ড Português Brasileiro ABNT Русский Русский Диктор Deutsch Deutsch Schweiz Français Français du Canada Canadien Multilingue Français de Belgique Français de Suisse Français Bépo اُردُو‎ తెలుగు தமிழ் Tiếng Việt Telex Tiếng Việt VNI Tiếng Việt ਪੰਜਾਬੀ پنجابی ગુજરાતી Indonesia Melayu Jawa Türkçe Q Türkçe F Italiana فارسی แป้นพิมพ์เกษมณี แป้นพิมพ์ปัตตะโชติ Polski Filipino Hausa پښتو ಕನ್ನಡ മലയാളം Sunda ଓଡ଼ିଆ မြန်မာဘာသာ Українська Oʻzbekcha سنڌي Română Azərbaycanca Af-Soomaali Nederlands Belgische AZERTY Malagasy नेपाली සිංහල ភាសាខ្មែរ অসমীয়া Kiswahili Magyar Ελληνική Қазақша České Català Српски Srpski Svensk ພາສາລາວ Qhichwa Türkmençe Тоҷикӣ Български Български Фонетичен Shqip Afrikaans Հայերեն Татарча Монгол Hrvatski Dansk עברית Sesotho Slovenčina Suomi Norsk ქართული Кыргыз Беларуская Bosanski Lietuvių Galego Slovenščina Latviešu Македонски Башҡортса Eesti Euskara Cymraeg Malti 47 Malti 48 Frysk Lëtzebuergesch
 
Icelandic Gaeilge Føroyskt Māori