Тест на швидкість

0
СЗХ
0
Помилки
00:00
Час

Підказки

Намагайтеся не дивитися на клавіатуру. Спочатку це буде важко, але з проходженням вправ ви помітите, що стає легше, а пальці почнуть рухатися поза вашою свідомою думкою про те, який палець з якою клавішею пов'язаний.
Навчаючись друкувати, спрямовуйте зір вище клавіатури, щоб бачити, яким пальцем слід послуговуватися. Не бійтеся помилитися – якщо ви зробите помилку, програма підкаже вам правильну клавішу. Якщо клавіша правильна, то вона висвітиться зеленим, якщо неправильна – червоним.
Намагайтеся відразу застосовувати набуті знання у своїх повсякденних заняттях за комп’ютером; немає кращого способу навчитися друкувати, аніж цей.
Встановіть собі розклад. Якщо ви не запровадите розкладу навчання, то вам надто легко буде знаходити виправдання того, що ви не практикуєтеся.
Слідкуйте за кількістю помилок, які ви робите, і зосереджуйтесь у майбутніх тестах радше на зменшенні кількості помилок, ніж на збільшенні швидкості друку. Кінцевим результатом буде підвищення продуктивності.
Спробуйте при натисканні клавіші водночас тихенько вимовляти її назву: це може виявитися помічним. Не дозволяйте собі впадати у зневіру через помилки; сліпий друк – це навичка, яка набувається практикою.
Будьте терплячі. Після засвоєння правильних комбінацій пальців-клавіш швидкість та точність з’являються самі собою.
Рухайте лише тим пальцем, котрий потрібен для натискання певної клавіші. Не дозволяйте іншим пальцям надто відхилятися від призначених для них клавіш основного ряду.
Ваші пальці повинні лежати на клавішах основного ряду, а руки мають бути нахилені під тим самим кутом, що й клавіатура. Не дозволяйте зап'ясткам «лінуватися» й спиратися на стіл чи клавіатуру.
Практикуйте кожну вправу по декілька разів, аж поки не будете задоволені своїми навичками набору тексту.
Не бийте по клавішах. Намагайтеся докладати якомога менше сили. У перервах між словами робіть перепочинок, поклавши усі десять пальців на поверхню клавіш.
Щоб уникнути активації клавіш під час відпочинку руки, кладіть всі п’ять пальців одночасно будь-де на поверхні клавіатури.
Вдаряйте по кожному символу клавіші легко й водночас твердо, послуговуючись одним пальцем і пильнуючи, щоб не потрапити випадково по тих клавішах, по яких не мали наміру.
Для активації автоповтору натисніть і утримуйте один палець на потрібній клавіші. Щоб зупинити автоповтор, підніміть палець.
Ігри на набір тексту – це приємний спосіб підвищити швидкість і точність друку. Поєднайте навчання із задоволенням!
Вправи на координацію пальців та на зняття стресу допоможуть послабити напругу і ще не раз примусять вас посміхнутися. Гарний настрій і приємне оточення допоможуть зробити навчання необтяжливим.
Подбайте, щоб на кожен урок припадало принаймні по 30 хвилин.
Слідкуйте за тим, щоб під час навчання тримати пальці якомога ближче до вихідного положення та мінімізувати рухи рук.
У ході навчання друкуванню помилки є цілком звичайною річчю, отож не варто журитися, якщо потрапите не на ту клавішу.
Намагайтеся друкувати з постійною швидкістю.
Припіднявши зап'ястки, ви допоможете пальцям влучати по клавішах швидко й точно.
Для перемикання між верхнім/нижнім регістрами завжди використовуйте протилежну руку. Примітка: літери на клавіатурах деяких портативних комп’ютерів можуть бути розташовані ближче одна до одної.
Перевірте, на якій відстані від вас розташована клавіатура. Відрегулюйте стілець таким чином, щоб уникнути поширеної проблеми – користувач сидить надто близько до клавіатури. Відрегулюйте кут нахилу монітора, щоб мінімізувати відблиск.
Чим більше ви практикуєтеся, тим краще друкуватимете і збільшите швидкість набору.
Якщо ви не знаєте точно, де розташована клавіша з певною літерою чи цифрою, то не зможете надрукувати її, не подивившись униз на клавіатуру.
Намагайтеся по можливості займатися на звичайній клавіатурі, а не на клавіатурі портативного комп’ютера.
Влаштуйтеся з клавіатурою так, щоб вам було зручно; подбайте, щоб клавіатура була розташована на правильній для ваших пальців висоті.
Перш ніж розпочати тест на швидкість друку, переконайтеся, що ви сидите прямо, ноги спираються на підлогу. Тримайте лікті ближче до тіла, зап'ястки прямі, передпліччя рівні; не забувайте регулярно робити перерви.
Вправи на зняття втоми: розчепірте пальці обох рук якомога ширше. Потримайте їх у такому положенні впродовж п’яти секунд, після чого розслабте. Повторіть три рази.
Не забувайте періодично вимірювати швидкість друку – завдяки інструментам нашої програми ви можете у ході навчання перевіряти свої успіхи як щодо швидкості, так і щодо точності. Кількість слів на хвилину показує рівень здобутого вами навику друкування.
Тести на якість друку вимірюють два параметри – швидкість і помилки, отож при проходженні тесту на швидкість не слід зосереджуватися лише на швидкості.
Якщо клавіатура розташована занадто високо (стілець занадто низький), то помилки, як правило, стаються на верхніх рядах клавіатури. Якщо клавіатура розташована занадто низько (стілець занадто високий), то помилки, як правило, стаються на нижніх рядах клавіатури.
Вправи на зняття втоми: покладіть руку в положенні, що відповідає розігнутому зап’ястку, іншою рукою м’яко натисніть на випрямлений великий палець у напрямку назад і вниз. Потримайте у такому положенні п’ять секунд і відпустіть. Повторіть вправу по три рази на кожній руці.
На те, щоб досягти швидкості ~ 50 слів за хвилину, може знадобитися тиждень або два за умови, що ви практикуватиметесь по 30-60 хвилин щодня. Будьте терплячі.
Перш ніж розпочати проходження тесту, розімніть зап’ястки й пальці.
Якщо ви хочете полегшити собі процес друкування, вам слід вдосконалювати свою спритність. Цьому сприяє гра на гітарі або іншому інструменті, який вимагає активності кистей рук.
Вправи на зняття втоми: розведіть руки в сторони, тримаючи пальці разом; намалюйте долонями коло, обертаючи їх у зап’ястках. П’ять кіл в один бік, п’ять у протилежний.
Спілкуйтеся в чатах з друзями та родиною.
По закінченні кожного уроку проходьте тест на швидкість.
Навчаючись сліпому методу друку, дуже важливо дотримуватися постійного графіку занять, інакше пальці почнуть втрачати свою м’язову пам'ять.
Вправи на зняття втоми: розведіть руки в сторони, долонями вниз. Підніміть кисті рук так, наче ви хочете когось зупинити. Використовуючи протилежну руку, натисніть на долоню піднятої руки. Утримуйте тиск протягом п’яти секунд, потім відпустіть. Повторіть по три рази для кожної руки.
Якщо ви навчитеся набирати текст швидко, дивлячись при цьому на клавіатуру, то й надалі матимете труднощі з орфографічними помилками і друком під диктовку в реальних ситуаціях, оскільки не зможете помічати свої помилки на екрані.
Під час друкування накрийте руки рушником.
Розпочніть з повільного темпу; перш ніж вчитися друкувати швидко, вивчіть усю клавіатуру.
Якщо при друкуванні ви відчули біль, негайно зупиніться і зробіть перерву.
Якщо ви вивчаєте сліпий метод друку, перебуваючи на робочому місці, спробуйте домовитися з роботодавцем про певний час усамітнення, який ви присвятите навчанню – адже працедавець матиме пряму вигоду від ваших нових навичок.
Бажано уникати тривалого перебування в одному й тому ж положенні. Якщо можливо, розбивайте свій день, чергуючи різні завдання.
Корисним може бути використання програмного забезпечення для нагадування – час зробити перерву і облишити клавіатуру.
Вправи на зняття втоми: відведіть руку в сторону, долонею вниз. Розслабте руку в зап’ястку, щоб долоня вільно звисала. Долонею іншої руки натисніть на тильну поверхню кисті, що звисає. відпустив руку. Утримуйте тиск протягом п’яти секунд, потім відпустіть. Повторіть по три рази для кожної руки.
Оскільки в останні роки використання комп'ютерів зросло як на роботі, так і вдома, з роботою на клавіатурі все частіше став асоціюватися т. зв. тунельний синдром, тобто захворювання, викликане повторюваними рухами.
Щоб знизити ризик розвитку травматичних перенапружень, вам слід дотримуватися прогресивних рекомендацій щодо пози, техніки, облаштування робочого місця, а також робити регулярні перерви.
Зап’ястки, лікті й клавіатура мають перебувати в одній горизонтальній площині та під кутом в 90 градусів до передпліч. Верхній край екрану має сягати рівня очей.
Не дивіться на клавіатуру під час друку. Просто ковзайте пальцями, доки вони не знайдуть позначок основного ряду. Не товчіть по клавішах. Намагайтеся докладати якомога менше сили.
Успіх і вдосконалення навичок залежать від вашої рішучості дотримуватися сліпого методу друку по завершенні навчання. Тим, хто ще має сумніви, слід нагадати: час, витрачений вами на навчання, за кілька тижнів більш ніж відшкодується завдяки підвищеній продуктивності.
Вам також слід навчитися використовувати основні клавіші разом з клавішами Ctrl і Alt – це дуже корисно для комбінацій клавіш.
Практикування у реальних життєвих ситуаціях – це відмінний спосіб для подальшого вдосконалення власних навичок і вироблення впевненості у собі.
Для підвищення швидкості друку заплануйте регулярні тренування з проходженням «Тестів на швидкість».