Stenkitės nežiūrėti į klaviatūrą. Iš pradžių bus nelengva, bet ilgiau praktikuojantis darysis vis lengviau ir pirštai ims judėti patys, jums sąmoningai nė negalvojant, kuris pirštas turėtų spausti tam tikrą klavišą.
Kad žinotumėte, kuriuo pirštu spausti, žiūrėkite virš klaviatūros, į ekraną. Nebijokite suklysti, nes suklydus programa jums parodys, kurį klavišą reikia spausti. Jeigu klavišas teisingas, jis rodomas žalias, jeigu neteisingas – raudonas.
Naujas žinias iš karto pritaikykite savo kasdieniame darbe su kompiuteriu, nes tai pats geriausias būdas greitai išmokti rinkti tekstą.
Susidarykite tvarkaraštį. Jeigu neturėsite mokymosi tvarkaraščio, bus labai lengva rasti pasiteisinimų ir „nusimuilinti“.
Stebėkite, kiek klaidų darote, ir stenkitės tolesniuose testuose verčiau mažinti klaidų skaičių, o ne didinti teksto rinkimo greitį. Galiausiai išmoksite dirbti kur kas našiau.
Gali būti naudinga spaudžiant klavišą tyliai ištarti atitinkamą raidę ar ženklą. Neleiskite, kad klaidos numuštų jums ūpą. Aklasis teksto rinkimas yra įgūdis, kuris įgyjamas praktikuojantis.
Būkite kantrūs. Kai įsisavinsite teisingus pirštų-klavišų derinius, greitis ir tikslumas pagerės natūraliai.
Judinkite tiktai tą pirštą, kuriuo reikia paspausti klavišą. Neleiskite kitiems pirštams nuklysti nuo jiems skirtų namų eilutės klavišų.
Jūsų pirštai turi gulėti ant namų eilutės klavišų, o rankos turi būti laikomos tuo pačiu kampu kaip klaviatūra. Neleiskite riešams „aptingti“ ir atsiremti į stalą arba klaviatūrą.
Kiekvieną pratimą darykite keletą kartų, kol pasieksite jus tenkinantį rezultatą.
Netrankykite klavišų. Naudokite kiek galima mažiau jėgos. Tarp žodžių atsipalaiduokite, palaikydami visus dešimt pirštų ant klavišų paviršiaus.
Norėdami pailsinti ranką, bet nepaspausti klavišų, vienu metu uždėkite visus penkis pirštus kurioje nors klaviatūros vietoje.
Kiekvieną klavišą lengvai, bet tvarkingai spauskite po vieną, stengdamiesi sykiu nepaspausti kitų klavišų.
Jeigu norite automatiškai surinkti visą ženklo seriją, vienu pirštu nuspauskite ir laikykite atitinkamą klavišą. Pakelkite pirštą, ir automatinis rinkimas liausis.
Teksto rinkimo žaidimai – smagus būdas gerinti teksto rinkimo greitį ir tikslumą. Mokykitės ir patirkite malonumą!
Pirštų koordinavimo pratimai ir įtampos mažinimo pratimai padės sumažinti įsitempimą ir neretai padės pasijausti labai maloniai. Teigiamas nusiteikimas ir maloni aplinka pavers mokymąsi džiugiu įspūdžiu.
Kiekvienai pamokai skirkite mažiausiai 30 minučių.
Stenkitės, kad mokantis jūsų pirštai būtų kuo arčiau namų eilutės ir kad rankos kuo mažiau judėtų.
Mokantis rinkti tekstą klaidų išvengti neįmanoma, todėl nenusiminkite, jei paspaudžiate ne tą klavišą.
Stenkitės rinkti tekstą pastoviu greičiu.
Jeigu laikysite riešus pakeltus, pirštai lengviau ir tiksliau spaudinės klavišus.
Norėdami perjungti didžiąsias / mažąsias raides visada naudokite priešingą ranką. Pastaba: kai kurių nešiojamųjų kompiuterių klaviatūrose atstumai tarp raidžių gali būti mažesni.
Pasitikrinkite atstumą iki klaviatūros. Pasireguliuokite kėdę, kad išvengtumėte dažnos klaidos – sėdėjimo per arti klaviatūros. Pareguliuokite ekrano kampą, kad mažiau blizgėtų.
Kuo daugiau praktikuositės, tuo tiksliau ir greičiau rinksite tekstą.
Kad galėtumėte paspausti raidės ar skaitmens klavišą nežiūrėdami į klaviatūrą, turite tiksliai žinoti, kur tas klavišas yra.
Jei įmanoma, praktikuokitės su standartine klaviatūra, o ne su nešiojamojo kompiuterio klaviatūra.
Įsitaisykite prie klaviatūros patogiai ir įsitikinkite, kad ji yra jūsų pirštams tinkamame aukštyje.
Prieš pradėdami teksto rinkimo greičio testą atsisėskite tiesiai, pėdomis remkitės į grindis. Alkūnes laikykite priglaustas prie kūno, riešai turi būti tiesūs, dilbiai – horizontalūs. Ir nepamirškite reguliariai daryti pertraukėlių.
Atsipalaidavimo pratimai: Plačiai išskėskite abiejų rankų pirštus. Palaikykite penkias sekundes, tada atpalaiduokite. Pakartokite iš viso tris sykius.
Nepamirškite periodiškai pasitikrinti teksto rinkimo greičio – mūsų programa leidžia mokantis vis pasitikrinti pažangą tiek greičio, tiek tikslumo požiūriu. Jūsų teksto rinkimo lygį nurodo žodžių skaičius per minutę.
Teksto rinkimo testai vertina du dalykus – greitį ir klaidas, todėl atlikdami šiuos testus nesutelkite viso dėmesio vien į greitį.
Jeigu klaviatūra per aukštai (per žema kėdė), daugiau klaidų pasitaiko viršutinėse klaviatūros eilutėse. Jeigu klaviatūra per žemai (per aukšta kėdė), daugiau klaidų pasitaiko apatinėse klaviatūros eilutėse.
Atsipalaidavimo pratimai: Laikykite plaštaką panašioje kaip riešo pakėlimo padėtyje, kita plaštaka švelniai lenkite nykštį atgal ir žemyn. Palaikykite penkias sekundes ir atpalaiduokite. Pakartokite tris kartus vienai plaštakai.
Jeigu kasdien praktikuositės 30–60 minučių, maždaug 50 žodžių per minutę greičiui pasiekti gali prireikti vienos ar dviejų savaičių. Būkite kantrūs.
Prieš pradėdami teksto rinkimo testą atlikite riešų ir pirštų tempimo pratimus.
Pagerinti teksto rinkimo įgūdžius padeda pirštų miklumas. Yra naudinga groti gitara ar kitu instrumentu, kur reikalingi pirštai.
Atsipalaidavimo pratimai: Ištieskite abi rankas į priekį sunertais pirštais ir plaštakomis nupieškite apskritimą, sukdami jas per riešus. Penki apskritimai viena kryptimi, paskui penki apskritimai priešinga kryptimi.
Pasišnekėkite su draugais ar šeimos nariais.
Pabaikite kiekvieną pamoką, tada pamėginkite greičio testą.
Mokantis rinkti tekstą labai svarbu laikytis pastovaus užsiėmimų tvarkaraščio, antraip jūsų pirštų raumenys ims prarasti atmintį.
Atsipalaidavimo pratimai: Ištieskite rankas į priekį su žemyn nukreiptais delnais. Pakelkite plaštakas į viršų, tarytum duodami ženklą sustoti. Priešinga ranka spauskite pakeltos plaštakos delną. Spauskite penkias sekundes, tada atpalaiduokite. Pakartokite iš viso tris sykius su kiekviena ranka.
Jeigu mokydamiesi greitai rinkti tekstą žiūrėsite į klaviatūrą, realiose gyvenimo situacijose paskui darysite daug klaidų ir turėsite problemų su diktavimu, nes nematysite savo daromų klaidų ekrane.
Rinkdami tekstą uždenkite sau rankas rankšluosčiu.
Pradėkite iš lėto ir prieš imdami mokytis greitai rinkti tekstą gerai pažinkite visą klaviatūrą.
Jeigu teksto rinkimas kelią skausmą, iš karto liaukitės ir padarykite pertrauką.
Jeigu mokotės darbo aplinkoje, pamėginkite susitarti su darbdaviu, kad leistų kasdien skirti mokymuisi šiek tiek laiko – darbdaviui jūsų naujieji įgūdžiai irgi bus labai naudingi.
Reikėtų vengti ilgą laiką būti vienoje padėtyje. Kai įmanoma, kaitaliokite užduotis dienos eigoje, kad keistumėte padėtį.
Gali būti naudinga naudotis programine įranga, kuri primintų jums pailsėti nuo klaviatūros.
Atsipalaidavimo pratimai: Ištieskite ranką į priekį su žemyn nukreiptu delnu. Nuleiskite plaštaką žemyn per riešą. Priešingos rankos delnu spauskite nuleistos plaštakos išorinę pusę. Spauskite penkias sekundes, tada atpalaiduokite. Pakartokite tris kartus vienai plaštakai.
Kadangi kompiuteriai tiek darbe, tiek namie naudojami vis daugiau, žmonės dėl klaviatūros patiria besikartojančių įsitempimų traumą.
Kad sumažintumėte riziką patirti traumą dėl pernelyg intensyvaus darbo, turite paisyti patarimų dėl laikysenos, darbo metodikos, darbo vietos įrengimo ir reguliariai daryti pertraukas.
Jūsų riešai, alkūnės ir klaviatūra turi būti toje pačioje horizontalioje plokštumoje, su kuria žastai turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Ekrano viršus turi būti netoli akių lygio.
Rinkdami tekstą nežiūrėkite į klaviatūrą. Suraskite namų eilutės žymas judindami pirštus. Nedaužykite klavišų. Naudokite kiek galima mažiau jėgos.
Jūsų sėkmė ir tobulėjimas priklausys nuo to, ar stengsitės rinkti tekstą akluoju būdu ir tada, kai baigsite mokytis. Jeigu abejojate, ar verta, tuomet atminkite, kad dėl padidėjusio darbo našumo jūs atgausite išnaudotą laiką vos per kelias savaites.
Taip pat turėtumėte išmokti naudoti pagrindinius klavišus kartu su klavišais „Ctrl“ ir „Alt“ – tai labai naudingos sparčiųjų klavišų kombinacijos.
Praktikavimasis realaus gyvenimo sąlygomis yra puikus būdas dar labiau ištobulinti savo įgūdžius ir įgauti pasitikėjimo.
Susidarykite reguliarių užsiėmimų ir greičio testų tvarkaraštį, kad jūsų teksto rinkimo greitis didėtų.
Aklasis teksto rinkimas, dar žinomas kaip akluoju rašymu, yra praktika, kai rašytojas rašo tekstą be jokių vaizdinių ar kitų išorinių pagalbos priemonių, dažniausiai naudodamasis tik savo prisiminimais ir mintimis. Tai gali būti naudinga metodika tiek kūrybiniam rašymui, tiek verslo dokumentų rengimui, padedanti sutelkti dėmesį ir išlaisvinti kūrybiškumą. Čia pateikiami efektyviausi metodai, kaip pasiekti geriausius rezultatus aklajame teksto rinkime.
Pirma, svarbu užtikrinti, kad būtų nustatyti aiškūs tikslai ir struktūra prieš pradedant rašymą. Skirkite kelias minutes apgalvoti, ką norite pasiekti ir kaip planuojate organizuoti savo mintis. Pavyzdžiui, jei rašote rašinį, sukurkite pagrindines temas arba skirsnius, kuriuos norite aptarti.
Antra, praktikuokite reguliarų rašymą. Aklasis rašymas reikalauja didelio koncentracijos lygio ir įgūdžių, todėl nuolatinė praktika gali padėti tobulinti šiuos gebėjimus. Bandykite rašyti kasdien, nors ir po keletą minučių, kad įgytumėte įgūdžių ir pasitikėjimo savimi.
Trečia, naudokite garso įrašymo priemones kaip papildomą įrankį. Jeigu rašymas be vizualinio įvertinimo yra sudėtingas, galite naudoti garso įrašus, kad užfiksuotumėte savo mintis ir idėjas, o vėliau jas perkelti į tekstą. Tai gali padėti jums išlaikyti teksto srautą ir įgyvendinti savo idėjas be pertrūkių.
Ketvirta, atlikite reguliarų teksto peržiūrėjimą ir redagavimą. Net jei rašote aklai, svarbu perskaityti ir ištaisyti tekstą, kad būtų užtikrinta aiškumas ir tikslumas. Tai padės pagerinti galutinį produktą ir išvengti galimų klaidų.
Galiausiai, būkite kantrūs su savimi. Aklasis teksto rinkimas gali būti iššūkis, tačiau nuoseklumas ir praktika padės jums tapti geresniu rašytoju. Naudodami šiuos metodus, galėsite efektyviau įveikti šį procesą ir kurti kokybiškesnį tekstą.