Mirë se vini në Studimin e Shkrimit me Prekje!

A po shkruani akoma me dy gishta? A e keni akoma të nevojshme të shikoni në tastierë para çdo shtypje tasti?
Studimi i Shkrimit me Prekje është një faqe interneti falas, e thjeshtë për të mësuar e cila është bërë që t’ju ndihmojë të mësoni, të praktikoheni dhe të përmirësoni shpjetësinë dhe saktësinë e shkrimit.
Pasi të mësoni shkrimin me prekje nuk do të keni nevojë të shikoni më në tastierë për të gjetur shkronjat dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të shkruani shumë më shpejt!
Shkrimi me prekje është një metodë e bazuar në memorien e muskujve në vend se në shikimin. Kjo metodë ju lejon të arrini shpejtësi shumë më të lartë të vendosjes të të dhënave, veçanërisht nëse ju duhet të shkruani tekst nga një material që e shikoni.
Shkrimi me metodën e shkrimit me prekje përmirëson ndjeshëm rendimentin tuaj në kompjuter; rrit shpejtësinë e vendosjes të të dhënave dhe, aty ku është e mundur, pakëson lodhjen dhe dëmtimin e syve.
Studimi i shkrimit me prekje ka 15 mësime, një test shpejtësie dhe lojëra nga të cilat mund të mësoni të shkruani hap pas hapi, të kontrolloni progresin tuaj dhe të argëtoheni!

Modeli i tastierës

US English UK English US Dvorak Programmer Dvorak US Colemak US Workman Español Latino हिन्दी देवनागरी इन्स्क्रिप्ट العربية मराठी বাংলা ইনস্ক্রিপ্ট কিবোর্ড প্রভাত কিবোর্ড ইউনিজয় কিবোর্ড মুনির কিবোর্ড জাতীয় কীবোর্ড Português Brasileiro ABNT Русский Русский Диктор Deutsch Deutsch Schweiz Français Français du Canada Canadien Multilingue Français de Belgique Français de Suisse Français Bépo اُردُو‎ తెలుగు தமிழ் Tiếng Việt Telex Tiếng Việt VNI Tiếng Việt ਪੰਜਾਬੀ پنجابی ગુજરાતી Indonesia Melayu Jawa Türkçe Q Türkçe F Italiana فارسی แป้นพิมพ์เกษมณี แป้นพิมพ์ปัตตะโชติ Polski Filipino Hausa پښتو ಕನ್ನಡ മലയാളം Sunda ଓଡ଼ିଆ မြန်မာဘာသာ Українська Oʻzbekcha سنڌي Română Azərbaycanca Af-Soomaali Nederlands Belgische AZERTY Malagasy नेपाली සිංහල ភាសាខ្មែរ অসমীয়া Kiswahili Magyar Ελληνική Қазақша České Català Српски Srpski Svensk ພາສາລາວ Qhichwa Türkmençe Тоҷикӣ Български Български Фонетичен Shqip Afrikaans Հայերեն Татарча Монгол Hrvatski Dansk עברית Sesotho Slovenčina Suomi Norsk ქართული Кыргыз Беларуская Bosanski Lietuvių Galego Slovenščina Latviešu Македонски Башҡортса Eesti Euskara Cymraeg Malti 47 Malti 48 Frysk Lëtzebuergesch
 
Icelandic Gaeilge Føroyskt Māori