Добредојдовте во Допир Пишување Студија!

Дали сте се уште пишување на тастатура со два прсти?
На допир Пишување студија е бесплатно, лесен за учење веб-сајт кој е во состојба да им помогне на секој човек учи, пракса и подобрување на нивната брзина на пишување и точност.
Откако ќе може да го допре тип не ќе треба да се погледне на тастатура да се најде на буквите дека сакате да пишувате, и исто така ќе бидат во можност да напишеш во многу поголема брзина!
Touch пишување е метод врз основа на клучните сознание од страна на потпирајќи се на кинематика (движење) на меморија. Овие методи на работа се постигне многу поголема брзина на внесување на податоците, особено ако треба да се допишат текст од други визуелни материјали.
Пишување со допир пишување метод значително го подобрува вашиот компјутер продуктивноста; го зголемува внесувањето на податоците брзина, и, каде што е можно, го намалува уморот и повредите на очите.
На допир Пишување Студијата содржи 15 лекции, со брзина тест и игри со од кои може да научат да напишеш чекор-по-чекор, само-монитор свој напредок и да се забавуваат!

Распоред на тастатура

US English UK English US Dvorak Programmer Dvorak US Colemak US Workman Español Latino हिन्दी देवनागरी इन्स्क्रिप्ट العربية मराठी বাংলা ইনস্ক্রিপ্ট কিবোর্ড প্রভাত কিবোর্ড ইউনিজয় কিবোর্ড মুনির কিবোর্ড জাতীয় কীবোর্ড Português Brasileiro ABNT Русский Русский Диктор Deutsch Deutsch Schweiz Français Français du Canada Canadien Multilingue Français de Belgique Français de Suisse Français Bépo اُردُو‎ తెలుగు தமிழ் Tiếng Việt Telex Tiếng Việt VNI Tiếng Việt ਪੰਜਾਬੀ پنجابی ગુજરાતી Indonesia Melayu Jawa Türkçe Q Türkçe F Italiana فارسی แป้นพิมพ์เกษมณี แป้นพิมพ์ปัตตะโชติ Polski Filipino Hausa پښتو ಕನ್ನಡ മലയാളം Sunda ଓଡ଼ିଆ မြန်မာဘာသာ Українська Oʻzbekcha سنڌي Română Azərbaycanca Af-Soomaali Nederlands Belgische AZERTY Malagasy नेपाली සිංහල ភាសាខ្មែរ অসমীয়া Kiswahili Magyar Ελληνική Қазақша České Català Српски Srpski Svensk ພາສາລາວ Qhichwa Türkmençe Тоҷикӣ Български Български Фонетичен Shqip Afrikaans Հայերեն Татарча Монгол Hrvatski Dansk עברית Sesotho Slovenčina Suomi Norsk ქართული Кыргыз Беларуская Bosanski Lietuvių Galego Slovenščina Latviešu Македонски Башҡортса Eesti Euskara Cymraeg Malti 47 Malti 48 Frysk Lëtzebuergesch
 
Icelandic Gaeilge Føroyskt Māori